Jest to drugi tom, z planowanych sześciu (to nie pomyłka, ilość planowanych tomów zwiększyła się), dotyczący historii projektowania oraz konstrukcji amerykańskich ciężkich okrętów artyleryjskich. Omówione są wielkie krążowniki, oraz pancerniki budowane w USA. Każdy z typów został opisany wraz z projektowanymi w tym samym czasie konstrukcjami innych państw. Jako kryterium wyboru wybrano daty rozpoczęcia budowy okrętów. Występowały wówczas duże różnice w czasie budowy w poszczególnych krajach.

   Tom II obejmuje okres początków XX wieku. Opisano w nim pierwsze amerykańskie drednoty – od typu South Carolina do Florida włącznie. Wraz z nimi również wszystkie pancerniki i krążowniki liniowe, których budowę w tym czasie rozpoczynano na świecie.

   Dodatkowo zawarto opis genezy HMS Dreadnought oraz HMS Invincible, które wywarły ogromny wpływ na budownictwo okrętowe tego okresu.

   Opis zawiera założenia projektowe, oraz konstrukcję okrętów.

   Każdy opisany typ jest zilustrowany. Rysunki zawierają przekroje wzdłużne i poprzeczne, rozkład pomieszczeń, płyt pancernych, oraz rzut z góry. Na koniec opisu każdego typu amerykańskiego zamieszczony jest rysunek zbiorczy, na którym zamieszczono obok siebie rysunki wszystkich opisanych zagranicznych odpowiedników danego typu.

   Rysunki zostały wykonane w tej samej skali. Przekroje wzdłużne 1:1000, poprzeczne 1:500. Od tej zasady poczyniono nieliczne wyjątki, za każdym razem zaznaczone w tekście. Pozwala to na porównanie wielkości poszczególnych okrętów.

   Na końcu książki załączono dwie wkładki o rozmiarze A3, zawierające porównanie wielkości wszystkich opisanych w tym oraz poprzednim tomie ciężkich okrętów USA.

   Dodatkowo załączono dokładne opisy uzbrojenia. Działa zostały rozdzielone na artylerię ciężką, średnią i służącą do samoobrony przed torpedowcami. Posortowano je według kolejności pojawiania się w służbie, bez względu na kaliber czy narodowość. W przypadku uzbrojenia, które występowało na jednostkach opisywanych w tym i poprzednim tomie, opis powtórzono.

   Wydanie drugie zawiera mniejsze zmiany niż w przypadku tomu 1. Poprawiono czytelność tabel, doprowadzając je do standardu reprezentowanego przez wydanie drugie tomu 1, poprawiono opis jednostek niemieckich. Poprawiono rysunki jednostek USA, w oparciu o dane stoczniowe.   Podstawowe dane o książce:

Okładka miękka.

Rozmiar: A4

Ilość stron : 222 + 2 wkładki A3

Ilość rysunków: 72

Ilość zdjęć: 64

ISBN: 978-83-66163-02-7Koszt 100 zł + koszty transportu. W Polsce 22 zł. Możliwa wysyłka za granicę, za każdym razem wyceniana indywidualnie.

Zakupy hurtowe wyceniane indywidualnie.

Istnieje możliwość odbioru osobistego oraz uzyskania podpisu autora.

Zamówienia można składać mailowo:

ksiazka@giga-hard.com.pl

lub telefonicznie

tel: 602 183 986